Home Aktuálně Aktuálně Dlouholetý člen HS testoval naše RAXy
Dlouholetý člen HS testoval naše RAXy
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Aktuálně

od stromeček r 2011 jsme darovali panu MUDr Antonínu Macháčkovi, dlouholetému členu HS  naše RAXy se slovy posuď. a jeho resumé Vám přihášíme Vám nabízíme krátký úryvek.

citace:

Úvod věnuji označení (které sami zvolili), nevyrábí ani lyže ani snowboard, ale dle jejich slov prostě RAXy. Název zvolili podle místa testů v Rakousku pohoří RAX, což je od místa narození Brna - Lelekovic opravdu kousek. Poslušné lyže RAX a jízda - RAXing je prostě nový, jednoduchý zimní sport, (viz wikipedie) a opravdu trefný. Vynálezce se vědomě i účelově vyhnul termínu lyžování, jelikož lyžování, tak jak jej známe doposud to opravdu není a RAXování popírá všechny dosavadní styly jakožto i všechny dosavadní studie či metodiky.

Lyže jsou v naprosté většině případů dvě (mimo monolyži) a vždy je vázání – jezdec někde uprostřed po směru osy samotných lyží, (rozdíly jsou v typech - klasik, snowblade, carv, bigfood, ...) na snowboardu je taktéž vázání – jezdec uprostřed, ovšem otočen o 90 stupňů mimo osu. Stabilní poslušné RAXy jsou zcela jiné konstrukce a to jak z pohledu tak i vlastnostmi.

Samotné tělo RAXek je zhotoveno ve společnosti Sporten a to dle obou pánů zcela standartním postupem používaným při výrobě všech ostatních produktů společnosti Sporten. RAXy jsou osazeny standartním vázáním Tyrolia s posuvnou špičkou. Jejich délka je 90cm a vlastní tělo lyže končí souběžně s patou boty. Za patou je pouze monolitická kovová koncovka, opatřena stabilizačními lamelami.

celé resumé najdete zde

 

 

 
-->